מאמרים אחרונים:

בטון ומוצריו: מהו בטון דקורטיבי ומהו טראצו עם עוד מגוון סוגי בטון

בטון דקורטיבי מוצרי בטון ומוצריו

הבטון הוא ללא ספק חומר הבנייה הדומיננטי והמוכר ביותר בישראל.

על פי חוקי הבנייה בישראל בכל בניין שנבנה יש לעשות שימוש באמצעות בטון מזוין או בשלדת פלדה מצופה בבטון.

הבטון המודרני בו נעשה שימוש כיום הינו תערובת של מספר מרכיבים: חול, חצץ, מים וצמנט.

את מרבית הבטון מייצרים במפעלי בטון כאשר מערבלי בטון מעבירים את החומרים אל אתרי הבנייה שם משתמשים בהם.

לבטון ישנם שימושים נוספים מלבד לבנייה, כמו למשל עבור בניית כבישי בטון, בטונדות, בסיסי תמיכה לעמודי חשמל ועוד. ישנם סוגים של בטון אשר נבדלים זה מזה בחוזקם, כאשר החוזק מתחיל לרוב מדרגה המכונה ב-20 ומגיע עד ב-60.

רמת השקיעה של החומר שהיא בעצם היחס בין הצמנט למים גם נבדלת בין סוג בטון אחד למשנהו כאשר מרבית התערובות יגיעו בשקיעה 5-9.

בטון החומר שהוביל שינוי בעיצוב הבתים והמשרדים בעולם מגיע במגוון חוזקים ושקיעה שונה החל מ-ב20,ב30,ב40,ב50,ב60 רוב הפורמולות מגיעות בשקיעה 5-9 (יחס צמנט מים) תלוי בידע של הקבלן או דרישת קונסטרוקטור.

בטון ומוצריו

בטון מוחלק דקורטיבי

בטון מוחלק הוא כינוי לבטון אשר מיישמים אותו בצורה חלקה בשביל מראה אסתטי ונקי המתאים למטרות רבות. השימוש בבטון מוחלק החל מאז שנות ה – 40 והפך בעשורים האחרונים לפופולרי במיוחד.

אם בהתחלה היה הבטון המוחלק שיטה פופולרית בעיקר עבור בניינים תעשייתיים גדולים או מקומות בהם לא הקפידו יותר מדי על המראה האסתטי, כיום השימוש בבטון מוחלק הפך להיות חלק בלתי נפרד מעולם העיצוב והאדריכלות ונעשה בו שימוש כמעט בכל מקום כולל בבתים פרטיים ובמשרדים.

לדוגמא, אחד השימושים המקובלים בבטון מוחלק עבור בתי מגורים או משרדים היא ריצוף באמצעות בטון מוחלק, אשר לשימוש בו יתרונות ברורים – הוא חזק ועמיד, יש לו מראה חלק ואלגנטי שמוסיף רבות לעיצוב החלל, והוא קל מאוד לתחזוקה ולניקיון.

כאשר מיישמים בטון מוחלק יש צורך בשכבת הגנה מתאימה אשר תשמור על הבטון ועל מראהו האסתטי, ולכן ישנה חשיבות לבחירת איש מקצוע בעל ידע מתאים אשר יוכל לבחור את שכבת ההגנה המתאימה עבור השימוש המסוים שנעשה באותו המקום בבטון המוחלק. כמו כן, מומלץ להיות קשובים היטב לדבריו של איש המקצוע ולוודא שהכול נעשה על פי שביעות רצונכם משום שבחומר כמו בטון יהיה קשה מאוד לתקן אחר כך דברים שלא יהיו לשביעות רצונכם.

משנות הארבעים מאוחרות התחילו להשתמש בבטון מוחלק למטרות עיצוב בתחילה השימוש היה בעיצוב תעשייתי אך בהמשך השנים הבטון נכנס למשרדים לבתים ודירות בעיצובים צבעים וטקסטורות שונות מגוון סילרים מט- משי-מבריק חלק על בסיס סולבנט אקרילי ואפוקסי ידע של הקבלן חשוב לקביעת חומר ההגנה חשוב להיות קשוב למומחה בעבודות בטון מבצעים פעם אחת ואין אפשרות אחרת.

בטון מוחלק דקורטיבי

בטון מלוטש – טראצו

בטון מלוטש הוא אפשרות נוספת ליישום של בטון בעיצוב ובדרך שונה מעט מאשר בטון חשוף רגיל. מדובר על בטון חשוף אשר לאחר מספר ימים עובר תהליך של ליטוש שמעניק לו מראה מודרני ו"שיקי" שמועדף על לקוחות רבים עבור ריצוף הבית.

המראה הנוצר בזכות הטוויסט של הליטוש הוא מראה שאי אפשר להתעלם ממנו ומעניק לבית עיצוב מודרני ויוקרתי.

כמובן שישנם אנשים שיעדיפו דווקא את מראה הבטון החשוף כמו שהוא, אך גם רצפת בטון מלוטש פופולריות מאוד.

התוצאה הסופית של ריצוף באמצעות בטון מלוטש היא חלקה במיוחד ובשביל לדאוג שהיישום הליטוש יעשו כפי שצריך בשביל לקבל תוצאה סופית מושלמת, כדאי מאוד לברר ולבחור בקבלן מקצועי ובעל ניסיון בתחום שיעשה את העבודה בצורה הטובה והמדויקת ביותר לשביעות רצונכם המלאה.

בטון מלוטש בטון יצוק מ5-15 ס״מ שעובר ליטוש אחרי כמה ימים 4-7 ליטוש מיקרו מלח פלפל או ליטוש טראצו עד האגרגט . יש אפשרות לצקת טראצו בעובי של 1-2 ס״מ אם יש תשתית ראויה ריצוף, מדה מתפלסת,בטון.

בטון מלוטש - טראצו

מיקרוטופינג

מיקרוטופינג הוא כינוי לציפוי בטון המיועד לריצוף ולשימושים נוספים אשר מיוצר בעזרת טכנולוגיות מתקדמות שלא היו קיימות בעבר.

מדובר על ציפוי אשר עשוי על בסיס מלט אליו מוסיפים פולימרים מיוחדים והוא נפוץ מאוד לשימוש עבור חידוש ריצוף. מדובר אמנם על ציפוי בעובי של כמה מילימטרים (3-4 מ"מ בד"כ) אך הוא נחשב לחזק ועמיד במיוחד.

העובדה שמדובר על ציפוי מאפשרת ליישם אותו במקרים רבים גם על גבי ריצוף קיים, מה שחוסך זמן רב של עבודה ובלגן הנדרשים עבור שבירת ריצוף ויישום של ריצוף חדש.

אמנם, זהו לא היתרון הגדול ביותר של ציפוי מיקרוטופינג. למעשה, מרבית האנשים בוחרים בו עבור ריצוף הבית שלהם מהסיבה הפשוטה שהמראה שלו חלק, אסתטי ונקי ומעניק לבית מראה יוקרתי ונאה הכולל ריצוף ללא סימני חלוקה ומראה מרהיב במיוחד.

כמו כן, ציפוי מיקרוטופינג אינו סופג אליו כתמים, ונחשב לחזק במיוחד כך שלא צפוי להיווצר בו סדקים כלל גם לאורך שנים רבות.

ציפוי בטון דק מ1-5 מילימטר החומר מורכב ממלט אפור ,לבן , ומגוון דבקים שמעורבבים במים ויוצרים ציפוי קרוב מאד לבטון מוחלק או מוטבע בדרך כלל בטקסטורת עץ.

עבור אילו מקומות מתאים ציפוי מיקרוטופינג?

כאמור, מאחר ומדובר על ציפוי ולא על ריצוף חדש לחלוטין, ציפוי מיקרוטופינג מתאים גם עבור בתים ישנים, וגם עבור בתים חדשים. בנוסף, בניגוד לריצוף באמצעות בטון רגיל, כאשר מדובר על ציפוי מיקרוטופינג ניתן לשלוט על הצבע הסופי שלו, ולהתאים את הגוון הסופי לגוון שהלקוח רוצה.

עלות העבודה כאשר מדובר על ציפוי מיקרוטופינג תלויה מאוד בכמה משתנים ובהם גודל המקום עליו רוצים ליישם את הציפוי כאשר ככל שהמקום גדול יותר כך המחיר יעלה אם כי היחס של מחיר הציפוי למטר ירד.

כמו כן, ככל שהלקוח ירצה ציפוי עבה וחזק יותר כך מחיר הציפוי יעלה בהתאמה.

מיקרוצמנט

מיקרוצמנט הוא ציפוי בטון דק בעובי זעיר של כ- 1 עד 30 מ"מ אשר מתאים עבור ציפוי למקומות שרוצים מראה מיוחד ואסתטי. הוא עשוי על בסיס מלט והוא פופולרי במיוחד במקומות שרוצים להעניק עיצוב מודרני ועכשווי במיוחד.

העובדה כי מדובר על בטון דק, לא פוגמת כלל בחוזקו, והוא נחשב לעמיד במיוחד וניתן ליישם אותו ללא חשש גם במקומות אשר חשופים לתנאי מזג אוויר שונים כמו חצרות, גינות ומרפסות.

כמו כן, בציפוי מיקרוצמנט ישנה אפשרות לשלוט על הגוון של התוצאה הסופית ולבחור את הצבע שאתם רוצים עבור הציפוי כאשר ברירת המחדל היא האפור ושם ניתן להגיע אל צבעים רבים נוספים.

בנוסף, ניתן לשלב מספר סוגים וסגנונות של בטון כך שבסופו של דבר תצא תוצאה מיוחדת על פי רצונו של הלקוח ובהתאם לאפשרויות העומדות בפניו.

ציפוי בטון דק 1-30 מילימטר המוצר המדהים הזה מורכב ממלט אפור ולבן נוזל אקרילי מט או מבריק שבשונה מאפוקסי או פואלריטן שנראה כמו חניון מתאים לבית ולמשרד מוצר עמיד ומדהים ביופיו שעובר ליטוש.

בומנייט – בטון מוטבע

בומנייט היא שיטת ריצוף ייחודית מבוססת בטון אליו מוסיפים שני סוגי פיגמנטים שונים המסייעים לחוזקו ועמידותו.

שיטת הריצוף הזאת פופולרית במיוחד עבור ריצוף חוץ וניתן להבחין בה בבתים רבים במקומות כמו הכניסה לבית, חנייה, חצר הבית, גינה ועוד.

היתרון הגדול של השיטה היא שמדובר על בטון חזק ועמיד במיוחד אשר אינו מושפע כלל ממזג האוויר או מרכבים שחולפים על פניו, והוא יישאר באותה הצורה לאורך שנים, כאשר גם הצבע שלו יישאר כפי שהיה בתחזוקה נכונה.

השימוש באמצעות בטון מוטבע עבור ריצוף יוצר ריצוף ללא סימני חלוקה בין המרצפות כאשר במקרים רבים בוחר הלקוח לבצע הטבעות של קווי מתאר שונים על מנת לקבל עיצוב על פי רצונו.

בטון מוטבע משמש במקרים רבם לשימוש גם עם חיפוי קירות, רהיטי עץ או נישות גבס והוא מוסיף להם נופף ומראה מיוחד.

כמו כל סוגי הבטון, גם כאן כאשר אתם רוצים להיות בטוחים שתקבלו את התוצאה הטובה ביותר כדאי מאוד לבחור באיש מקצוע אשר יוכיח לכם שעסק רבות ביישום של בטון מוטבע והוא בעל ניסיון בתחום, כך שתוכלו להיות בטוחים שהתוצאה הסופית תהיה המושלמת ביותר שתוכלו לקבל.

בומנייט זו שיטה שהחומר העיקרי שלה הוא בטון ושני סוגי פיגמנטים שונים הראשון פיגמנט מעורבב עם אבנים גרוסות למניעת שחיקה ובפיגמנט השני שכולל חומר דוחה מים בסיום יציקת הבטון וצביעתו מדפיסים את הבטון על ידי שטיחי גומי.