מאמרים אחרונים:

בטון מוחלק לבן – למה זה כל כך חשוב לביצוע השיפוץ בבית שלכם

בטון מוחלק לבן

אם בעבר הבטון היה חומר בסיס לבנייה ששימש בעיקר לבנייה בשכבות הפנימיות והבלתי נראות של מבנים שונים, כאשר רק מבנים תעשייתיים בהם לא השקיעו יותר מדי בעיצוב, היו עשויים מבטון חשוף.

כיום, בזכות התקדמות הטכנולוגיה ושיטות ייצור מתקדמות, ניתן להפוך את הבטון לחומר חלק ואסתטי אשר השימוש בו יכול דווקא לשדרג את העיצוב של המבנה, כמו למשל באמצעות ריצוף של בטון מוחלק.

הבטון כידוע הוא חומר חזק ועמיד במיוחד ולכן לשימוש בו יש יתרון עצום בכל הקשור לעמידות לאורך שנים וכעת שאפשר להשתמש בצורה אסתטית ויפה הוא ללא ספק הפתרון המושלם עבור מגוון רחב של מקומות.

מהו בעצם בטון מוחלק?

הבטון המוחלק הוא בעצם משטח של בטון אותו מלטשים בתהליך מכני, אשר לו מוסיפים חומר כימי מיוחד שהופך אותו לחלק ונאה.

בטון מוחלק מגיע כברירת מחדל בצבע הטבעי של הבטון – האפור, אך ניתן כיום לייצר בטון מוחלק לבן אשר יכול להיות ריצוף מדהים לבית או למשרד, כאשר היתרון הגדול של השימוש בבטון הוא המראה האלגנטי והחדשני הנוצר מריצוף חלק ללא סימני חלוקה.

ואכן, רבים בוחרים בריצוף של בטון מוחלק לבן עבור הבית שלהם, אשר משרה אווירה רגועה ונקייה, ומעניק מראה יוקרתי ומדהים.

מהם היתרונות של שימוש בבטון מוחלק?

ישנם לא מעט סיבות לפופולאריות הגואה של בטון מוחלק:

  • עמידות וחוזקה – הבטון הוא חומר חזק מאוד ועמיד, מה שחשוב במיוחד עבור מקומות תעשייתיים, אך בהחלט גם עבור בתים פרטיים.
  • מראה אלגנטי ויוקרתי – ריצוף בטון מוחלק ובמיוחד בטון מוחלק לבן יוצר ללא ספק מראה אלגנטי ויוקרתי לבית ומשדרג את המראה הכללי לבלי היכר.
  • תחזוקה נוחה – הבטון המוחלק קל מאוד לתחזוקה, וכדי לנקות אותו תוכלו להשתמש במים וסבון.
  • תאורת טבעית – ריצוף של בטון מוחלק משפר את התאורה הטבעית בבית ומעניק לו מראה מואר ללא תוספת של תאורה חשמלית.

למה בטון מוחלק הוא חסכוני?

לריצוף של בטון מוחלק יש כמה תכונות שגורמות לו להיחשב למשתלם ואף חסכוני. דוגמא אחת היא החוזק של הבטון – רצפת בטון מוחלק שמותקנת היטב יכולה להחזיק למשך שנים רבות מבלי שיש צורך להחליף את הריצוף כמעט אף פעם וכך לחסוך לא מעט כסף על ריצוף מחדש.

בנוסף, היכולת התרמית של הבטון המוחלק גורמת להפחתה בצורך בשימוש במכשירי חשמל זוללי אנרגיה כמו מזגן או תנור חימום, ויכולה להביא לחיסכון בחשבון החשמל החודשי שיכול להגיע לסכומים גדולים מאוד במשך שנים.