מאמרים אחרונים:

כל הסיבות לבחור מדרגות בטון

concrete-stairs-1

כל הסיבות לבחור מדרגות בטון לקוחות מבינים כיום את היתרונות הרבים שהשוק מציע. אך מדוע כדאי לבחור אותן על פני אפשרויות אחרות ואיך משלבים את המדרגות בחלל הפנים או החוץ?

עיצוב פנים של מבנה מסתיים רק לאחר בחירת מדרגות. למרות שכולנו רגילים להתמקד בחיפוי הקירות, בריצוף, בחלונות או ברהיטים, דווקא הן אלמנט בולט שאסור להתעלם ממנו. המדרגות נשארות קבועות במבנה למשך תקופה ארוכה והן צריכות להתאים לשורה ארוכה של שימושים. בבתים פרטיים מיועדות המדרגות עבור בני המשפחה, במטרה ללוות גם את ההורים, את התינוקות ואת הילדים. לעומת זאת, במשרדים או במבנים ציבוריים הדגש צריך להיות על מדרגות פונקציונאליות ובטוחות. הדרך הנכונה לעצב בית ולבחור היא להכיר את היתרונות של שימוש בבטון.

הן רכיב עוצמתי בעיצוב החלל. לעומת סוגים מסורתיים של חומרי גלם המשמשים לבניית מדרגות, כגון שיש, ברזל, עץ וכדומה, כשהן מתאימות לפתרונות עיצוב וריצוף פנים וכן לריצוף חוץ. הן בולטות מאוד ובטכנולוגיה המודרנית ניתן להעניק להן דוגמאות, עיטורים, עיצובים וסגנונות. הטקסטורות של הבטון רחבות מגוונות יותר מכפי שנהוג לחשוב. יש שילוב בין מדרגות בטון לבין אבן טבעית, עץ, שיש וקרמיקה יחד. ההמלצה המקצועית היא לבחור חברה מנוסה שיודעת ומומחית לבנות בתפסנות ולצקת במראה אותנטי עם העמידות, קלות העיבוד והעלות הנמוכה יחסית של הבטון.

תפסנות ויציקה

בניית מדרגות בטון דורשת התמחות ומיומנות. מדרגה טרומית כוללת רשת עליונה, מוטות עגינה מברזל מצולע ופלטת ברזל יצוקה בבטון. בשלב הראשון של בניית מדרגות בטון עדיף להבין מהלקוח האם יש צרכים מיוחדים, ולבחור את הרכיבים המתאימים. בשלב השני כוללת הבנייה את יישום יציקת הבטון, ציפוי השיש או העץ והריתוך לברזל היצוק בבטון. כל אחד מהשלבים הללו של בניית מדרגות בטון מתבצע עם כלים מיוחדים ומחייב ניסיון עשיר.

היתרון הגדול ביותר הוא בנייה מקצועית הוא יכולת לשלב עיבוד לאחיזה נוחה ויציבה של הרגל. אחיזה כזו מונעת החלקה ומשפרת את רמת הבטיחות בבית או בעסק בעשרות אחוזים. מעבר לכך, מדרגות בטון שומרות על התכונות המקוריות של חומרי הגלם: הן עמידות לשנים רבות, לא נשחקות ולא מחייבות אף סוג של תחזוקה מיוחדת. העמידות היא בפני פגעי מזג האוויר או חומרים כימיים, תנאי אקלים ועוד. עבודות בטון מגוונות יכולות להיות מוטבעות (שיטת ריצוף בומנייט) או מוחלקות בשלל עיצובים והבחירה עבור הלקוח היא מתוך ספקטרום רחב מאוד של אפשרויות.

זקוקים לייעוץ? אנו כאן לשירותכם! התקשרו: 050-6521263

כל הסיבות לבחירת המוצר

הפרמטרים המשפיעים על עלותן כמי שרוצה ליהנות מהיתרונות של מדרגות בטון צריך להכיר את הפרמטרים המשפיעים על המחיר. ראשית, רצוי לבחור בין סוגי בטון ופתרונות עיצוב שונים. יש מדרגות בטון מוחלק המיושמות על גבי התשתית במטרה לייצר אחידות ועמידות, או מדרגות בטון חשוף המתאימות לסגנון עיצוב ברוטאלי ומודרני. גם חיפוי מדרגות בטון יכול להיות אופציה אטרקטיבית החוסכת בהוצאות. שנית, בניית מדרגות בטון דורשת לא מעט מיומנות ומקצועיות. המחיר עוזר לסנן בין אנשי מקצוע וחברות העוסקות בתחום, אולם בראש בסדר העדיפויות יש להציב את בטיחות בני הבית והילדים.

כל הסיבות לבחור מדרגות בטון העלות שלהן נקבעת בעיקר לפי היקף העבודה. אפשר לקבל מחיר טוב במידה ומשפצים את כל המדרגות בבית, או משלבים את החיפוי בתוך מדרגות פנים וחוץ. מי שגר בבניין משותף יכול לבקש הצעת מחיר המבוססת על היקף עבודה גדולה. באופן כללי, ככל שהעבודה גדולה יותר כך המחיר עבור מ"ר יורד. בנסף, יש להביא בחשבון את הריצוף הקיים על גבי המדרגות. הוזלה בעלויות תלויה בריצוף המתבצע על גבי התשתית הקיימת. בכל מקרה של צורך בהסרת התשתית יצטרך הלקוח לשלם מחיר גבוה מהרגיל.

הכנות מוקדמות ויישום

ההמלצה העיקרית היא לתאם פגישה כדי שאנשי המקצוע יוכלו לבדוק מקרוב את השטח בו מעוניינים ליישם את המדרגות. הצעת מחיר אינה מחייבת את הלקוח והיא משמשת גם לצרכי מיקוח והשוואה. מעבר לכך, איש מקצוע המגיע אל בית הלקוח או העסק יכול להתרשם מכמות ההכנות המוקדמות הנדרשות לקראת ביצוע העבודה. הוא בודק כמה מדרגות צריך, מה ההכנה שצריך לבצע על המדרגות וביניהן ומחשב את הכל לפי מ"ר. אפשרות אחת היא להוציא את המדרגות ולגרד הכל עד להוספת היציקה, בעוד אפשרות שנייה הרלוונטית עבור מדרגות שיש היא לשבור את השלח ולהדביק פאנלים. בנוסף, גם הפינוי של המדרגות הישנות משפיע על המחיר.

הצעת מחיר מפורטת הכוללת חישובים או הנחיות ניתנת רק לאחר פגישה קונקרטית, אולם היכרות עם הפרמטרים המשפיעים על המחיר היא ללא ספק צעד ראשון וחשוב בדרך לבניית מדרגות בטון.

מדרגות בטון התקנה והתאמה

כדאי להתאים מדרגות בטון אל הסביבה בה הן נמצאות. יש לברר מראש לגבי מענה לגרמי מדרגות במבנים מיוחדים, כגון מדרגות מעגליות, צרות, רחבות או גבוהות. המטרה העיקרית של בניית מדרגות בטון היא להבטיח התאמה בין הזווית לנוחות ולבטיחות. ניתן לצקת אותן באתר הלקוח ותוך כדי העבודה להמשיך בהתאמת צבעים או גוונים. אפשרות אחרת היא להשתמש במדרגות טרומיות אותן מייצרות החברות במפעל. במקרה כזה רק ההתקנה והיישום שלהן מתבצעים באתר. היתרון הוא עבודה מהירה ואפקטיבית תוך מינימום של פגיעה בשגרת הבית או העסק.

רצוי להקפיד על בחירת חברה מקצועית שתדע לשמור על קו עיצוב אחיד. האסתטיקה שלהן בולטת מאוד ולא משאירה מקום לפשרות. יש לשלב את הנוכחות המאסיבית של הבטון עם רמות גימור גבוהות, ליטוש עדין וגימורים מוקפדים. האסתטיקה לא צריכה לבוא על חשבון הבטיחות, ולהיפך. הרבה מעצבי פנים בוחרים לשלב מדרגות בטון עם מעקות ברזל, עץ, זכוכית ואף מעקות אבן שנחשבים אידיאליים עבור מדרגות חיצוניות.

לסיכום, בטון הוא חומר גלם טוב, יעיל, מרשים ובטוח עבור בניית מדרגות. מדרגות אלו עמידות מאוד, הניקוי שלהן נעשה בצורה פשוטה ואפשר לחדש אותן בקלות על ידי ליטוש, החלקה או איטום.

מעוניינים בהצעת מחיר? צרו קשר ונשמח לעמוד לרשותכם! התקשרו: 050-6521263