מאמרים אחרונים:

מהו בטון מוחלק?

בטון מוחלק חוץ

אם תסתכלו על מבנים אשר נבנו לפני כמה עשורים, תוכלו לראות שהשימוש עם בטון היה בעיקר עבור בניית המבנה. שימוש עם בטון עבור ריצוף היה נעשה רק במקומות שבהם לא שמו דגש על העיצוב במקום, כמו למשל רצפה של חניונים, מפעלים וכדומה.

אולם, במהלך השנים נעשו כמה וכמה ניסיונות עד שהגיעו אל רצפת הבטון המוחלק – רצפה שהמראה שלה הרבה יותר יפה מרצפת הבטון של פעם, וממילא היא מתאימה גם עבור ריצוף בבתים וחצרות.

העובדה שמדובר על משטח בטון ולא על מרצפות שעשויות מ"בלטות" גורמת לכך שניתן ליצור רצפה חלקה לחלוטין ללא סימני חלוקה, או לבצע חלוקה ידנית בצורה מותאמת אישית על פי רצונו של הלקוח.

כך באמצעות הבטון ניתן ליצור מגוון עצום של צורות וגווני ריצוף אשר יכולים להתאים לכל סגנון עיצוב קיים.

מהו בעצם בטון מוחלק ולהיכן הוא מתאים?

רצפת בטון מוחלק עשויה מבטון אשר עובר תהליך ליטוש מכני, בו מוסיפים לו חומר אשר גורם לו להיות חלק ואסתטי יותר.

למעשה, כאשר מבצעים את העבודה כמו שצריך, נוצרת בסוף התהליך רצפה חלקה ויפה, אשר יכולה לשדרג בקלות את המראה של הבית.

כפי שכולנו יודעים – צבע ברירת המחדל של הבטון הוא אפור, אולם כיום ניתן ליצור בטון מוחלק במגוון רחב של צבעים, ולקבל את הצבע שהלקוח מבקש.

השימוש עם רצפת בטון מוחלק נפוץ כיום בחצרות וגינות, אך ישנם לא מעט אנשים שבוחרים דווקא בריצוף בטון מוחלק גם עבור ריצוף הבית שלהם.

האם ניתן ליישם ריצוף בטון מוחלק על גבי רצפה קיימת?

בכדי להשתמש עם רצפת בטון מוחלק בבית, יש צורך לשבור את הרצפה הקיימת וליישם את הריצוף החדש.

במקרה שבו רוצים לחסוך את תהליך השבירה של הריצוף הכרוך בלא מעט לכלוך ובלגן, אפשר להשתמש עם ציפוי מיוחד המכונה ציפוי מיקרוטופינג, שאותו ניתן ליישם גם על גבי ריצוף קיים, וגם לו יש מראה חלק ואסתטי בדומה למראה של רצפת בטון מוחלק.

רצפת בטון מוחלק – האם זה כדאי?

באמצעות רצפת בטון מוחלק ניתן לייצר רצפה חלקה ויפה, או להוסיף לה טקסטורה מיוחדת בהתאמה אישית.

כמו בכל דבר שקשור בעיצוב – ישנם אנשים שיאהבו יותר את המראה של הבטון המוחלק, ויש כאלה שיעדיפו את העיצוב של המרצפות המסורתיות. אולם, כדאי לדעת שלשימוש עם רצפת בטון מוחלק יש עוד כמה יתרונות שכדאי להכיר:

  • רצפת בטון מוחלק היא רצפה שעשויה כמובן מבטון – חומר חזק במיוחד. ועל כן, רצפת בטון מוחלק הינה רצפה חזקה מאוד ועמידה, אשר מתאימה גם עבור מקומות כמו מפעלים ובתי חרושת, כאשר אין חשש שמשהו שיפגע ברצפה יגרום לה נזק משמעותי. גם בבית – נפילה של פטיש או כל חפץ כבד אחר לא תגרום לה לסדקים או כל פגיעה אחרת.
  • יתרון נוסף הוא קלות התחזוקה של רצפת הבטון המוחלק. כאשר רוצים לנקות את הרצפה אין צורך בשום חומרים מיוחדים, אלא ניתן לנקות את הרצפה בעזרת מים וסבון בצורה פשוטה, קלה ונוחה.

החסרונות של ריצוף באמצעות בטון מוחלק

ישנם כמה חסרונות שחשוב להכיר בשימוש עם רצפת בטון מוחלק. בראש ובראשונה – בגלל שמדובר על רצפה אחידה ולא במרצפות, כאשר יש צורך בביצוע של עבודות תיקון מתחת לרצפה, כמו למשל במקרה של פיצוץ בצנרת המים או כל עבודה אחרת, יש צורך בפירוק חלק ניכר מהרצפה בכדי לבצע את העבודה – מה שמייקר אותה והופך לאותה לממושכת יותר.

זאת לעומת ריצוף באמצעות מרצפות שם אפשר פשוט להוציא הבלטות שמעל הצינורות ולעשות את העבודה בצורה מהירה יותר.

חסרון נוסף הוא האפשרות להיווצרותן של סדקים בבטון, מדובר כמובן על סדקים שאינם פוגמים באטימות או בעמידות של הרצפה, אך יכולים להפריע בעין לאנשים שלא אוהבים את המראה שלהם.

כמה עולה רצפת בטון מוחלק?

מחיר הריצוף באמצעות בטון מוחלק משתנה על פי כמה וכמה פרמטרים ובראשם כמובן גודלו של השטח שרוצים לרצף.

דברים נוספים שלהם יש השפעה על המחיר: הצבע שאותו הלקוח בוחר, האם הלקוח רוצה טקסטורה מיוחדת לריצוף וכן הלאה כל דבר שהופך את העבודה למורכת יותר. למעשה מחיר ממוצע של רצפת בטון הוא כ – 200 עד 500 ₪ עבור מטר רבוע.

בטון מוחלק פנים

בטון מוחלק פנים הוא אחד האפשרויות הנפוצות ביותר לשימוש עם בטון בתור ריצוף בבית. הבטון המוחלק יוצר בתוך הבית מראה אסתטי ונקי, ומעניק לבית אווירה נעימה וחמימה.

כפי שכבר נכתב, ניתן ליישם אותו בצורה חלקה לחלוטין, או לייצר סימני חלוקה מלאכותיים בכל צורה שהלקוח רוצה.

בטון מוחלק מרחף – בטון מרחף דגם לבן 007

שימוש עם בטון מוחלק מרחף נעשה בכדי ליצור מדרגות בטון בעיצוב ייחודי.

בעזרת הבטון ניתר ליצור מדרגות מעוצבות בצורה יוצאת מגדר הרגיל, עם טקסטורות מיוחדות ועיצובים שישדרגו את מראה הבית כולו.

כמובן שמאחר ומדובר בבטון תוכלו להיות רגועים שהמדרגות יהיו חזקות ויציבות, ויחזיקו מעמד שנים רבות בצורה מעולה.

בטון מלוטש

ריצוף באמצעות בטון מלוטש מתבצע בעיקר במקומות כמו משרדים, מסדרונות ולעתים אף בדירות ובבתים פרטיים.

הבטון המלוטש נחשב לזול יחסית והוא קל מאוד לניקוי.

את הבטון מלוטש תוכלו לפגוש גם במקומות כמו כבישים, גשרים ותשתיות שונות אשר בנייה שלהם באמצעות בטון מלוטש הינה פתרון מעולה.

ישנן דעות שונות האם בטון מלוטש מתאים עבור ריצוף בתים מבחינת המראה שלו, וכל אחד יעשה לפי הטעם שלו.

בכל מקרה – רצפת בטון מלוטש היא חזקה ועמידה במיוחד, ומתאימה בצורה מושלמת עבור מקומות שבהם לא רוצים להשקיע יותר מדי בניקיון ובאחזקה.