מאמרים אחרונים:

היתרונות של בטון חשוף

exposed-concrete-3

בטון חשוף מציע יתרונות רבים הן מבחינה אסתטית והן מבחינה פונקציונאלית. אפשר ליישם אותו בצורת קיר, ריצוף בטון מיוחד עם פלטות ועוד

היתרונות של בטון חשוף
בטון חשוף נשאר גלוי וללא ציפוי. המטרה של עבודות בטון, חיפוי או ריצוף עם בטון כזה היא לנצל את המראה המקורי והמאסיבי של פני הבטון. היתרון הגדול של בטון חשוף הוא צורתו, המקנה למבנה אסתיקה ייחודית שקשה להתעלם ממנה. עם זאת, לא כל משטח בטון יכול לשמש לצורך חיפוי או ריצוף עם בטון חשוף. יש להגיע למצב בו פני הבטון נקיים וחסרי פגמים ורק לאחר מכן לסיים את תהליך היישום של פלטות בטון חשוף.

איפה אפשר למצוא את הבטון?
קיר בטון חשוף עמיד בפני פגעי מזג האוויר, הוא אידיאלי עבור בתים גדולים ומשמש גם מבני ציבור. בנוסף, ניתן להתקין עליו "אף מים" המונע את חשיפת הבטון לאבק ולכלוך. אף מים הוא מונח המתאר שן בולטת שמטרתה להגן על הבטון. התקנה של אף מים באלמנטים הבולטים של הקירות גורמת למים להגיע ישירות למטה, ללא נזילה או חשש לגרימת כתמים. השימוש בבטון חשוף היה מקובל בשנות ה-50 וה-60 אך כעת הוא עושה את דרכו בחזרה אל מרכז הבמה.

רצפות בטון חשוף נפוצות בריצוף חוץ של גינות, גגות ומרפסות, בעוד בתוך הבית ניתן להתרשם מפתרונות בטון חשוף וריצוף פנים עבור מדרגות בטון, פאנלים, חיפוי של קירות עם נישות לאחסון ואפילו מקלחונים. את הבטון כדאי ליישם בשלבים ראשונים של שיפוץ הבית או לקראת מעבר דירה. אפשר להתייעץ עם מעצב פנים לגבי פלטות בטון חשוף במטבח, בכיור ובחדרי השינה. לעומת זאת, בשטחים ציבוריים הדגש העיקרי הוא על אדניות, מדפי בטון וספסלי בטון. פתרונות אלו מוכיחים כי אין צורך לקשט, לגוון או לצבוע את הבטון. יישום נכון פלטות בטון רצוף ועבודה מקצועית של בעלי מלאכה יבטיחו שהבטון יישאר במצבו הטבעי והחשוף, ועדיין יהיה יפה ואסתטי.

זקוקים לייעוץ? אנו כאן לשירותכם! התקשרו: 050-6521263

המלצות לעיצוב עם בטון
בטון חשוף שומר על התכונות המקוריות של החומר. הוא גס וקשיח ולכן משמש למיגון ולתשתיות, אך שילובו בתהליך העיצוב מייצגת תפיסה חדשנית ומודרנית. הוא תורם לבידוד תרמי ואקוסטי בתוך הבית, משמר את אנרגיית החום בזמן החורף ואפשר ליצור ממנו כמעט כל צורה. על מנת ליהנות מיתרונות אלו של הבטון כדאי להתייעץ עם נציגי חברות מקצועיות המתמחות בנושא, עם מעצבי פנים ועם אדריכלים או מהנדסים. עם זאת, חשוב מאוד לבחור בטון חשוף לצרכים פונקציונאליים ואסתטיים רק לאחר שמגדירים את המטרות. הבטון משתלב בצורה מושלמת עם סגנון עיצוב מודרני ופחות עם סגנון מסורתי, של עיצוב כפרי או אינטימי. הוא מיועד לבתים פרטיים ולדירות קטנות ויכול לחסוך הוצאות בטווח הארוך. יישום של הבטון דורש רמה גבוהה של מיומנות ושימוש באמצעים המתאימים. מבחינת תחזוקה, קל מאוד לשמור על הבטון ואין הוראות מיוחדות לגבי הניקוי שלו.

שימוש בקווים נקיים והמון בטון חשוף הוא הסגנון המועדף על רוב מעצבי הפנים, אולם אין מניעה להוסיף דרישות אישיות יותר. המלצה אחרת היא לשקול שילוב של אלמנטים גדולים מבטון וקירות זכוכית. כך ניתן להגדיר את החללים השונים ולפתוח את הבית אל הנוף. מי שמעוניין בהפרדה בין החדרים מוזמן לברר לגבי שילוב של קיר בטון חשוף עם קירות מטויחים צבועים בלבן, וריהוט עץ כהה ליצירת אלגנטיות. אלמנט אחר שעשוי להיות רלוונטי עבור לקוחות במגזר הפרטי הוא שילוב של קיר בטון חשוף וצמחייה. ניגודיות זו תדגיש את המראה של הבטון אך תצליח גם לסתור אותו. טווח האפשרויות של שימוש בבטון כמעט אינסופי. בדקו איזו שיטת יישום מתאימה לכם והקפידו על בחירה בחומרי גלם איכותיים.

הנוכחות של בטון חשוף במרחב הציבורי
הרבה מדינות בעולם המערבי מנצלות את הנוכחות הבולטת של בטון חשוף וגלוי לצורך עיצוב המרחב הציבורי. הדרך לעשות זאת היא באמצעות יישום ויציקה של בטון גלוי במוסדות הציבוריים. מוסדות ציבור בדרך כלל בוחרים לבלוט בעזרת משטחי בטון אפורים ואגרסיביים, אך כיום, בעידן המודרני המאפשר עיצוב בבטון באופן יצירתי, מוסדות הציבור יכולים "להתקשט" בבטון אשר מספק יתרונות עיצוביים לא מעטים.

אי אפשר להתעלם מהנוכחות של בטון חשוף דקורטיבי ולכן אדריכלים האחראיים על עיצוב מוסדות ובניינים עושים בו לאחרונה שימוש רב. בטון חשוף משנה את האווירה במרחב הציבורי ומשפיע על תפיסת המציאות. בניינים עם חיפוי של בטון חשוף הרבה יותר מרשימים, עמידים וחזקים מאשר בניינים מעץ או מבטון רגיל. בנוסף, כיום ניתן ליישם בטון אדריכלי יחד עם בטון מזוין או דרוך וגם לשפר את העמידות בעשרות אחוזים.

בטון חשוף במונחים כלכליים
סיבה נוספת לשימוש הנרחב בבטון חשוף בעת עיצוב פנים וחוץ היא כלכלית. במקום לעצב מחדש בניין, למשל, או להשקיע בתחזוקה יקרה מדי שנה, אפשר ליישם את הבטון וליהנות מעמידות אולטימטיבית. הבטון אינו נפגע ממזג האוויר, לא נשחק כתוצאה מחשיפה לשמש והוא אינו נרטב או סופח נוזלים. בטון הוא חומר גלם עמיד המשמש קבלנים בענף הבנייה כבר שנים רבות. במונחים כלכליים, ממשלה ועיריות מקומיות יכולות לחסוך מאות אלפי שקלים בזכות הטכנולוגיות החדשות המאפשרות יישום של בטון חשוף דקורטיבי בכל המוסדות הציבוריים החדשים, ובאלו הזוכים לחידוש.

בטון גלוי מציע הרבה הפתעות ויעיל במיוחד עבור מי שעוסק בתחום האדריכלות ועיצוב הפנים. אם להישען על ניסיון העבר, ניתן להסיק במידה גבוהה של ודאות כי הבטון החשוף צפוי להמשיך וללוות את המרחב הציבורי, ולאחרונה, עם הטרנד החדש שצובר תאוצה – גם את המרחב הפרטי. התועלת הכלכלית והמעשית של בטון מן הסוג הזה אינה עומדת למבחן. בטון הוא חומר גלם שימושי מאוד המקל על ההוצאה הציבורית ומאפשר עיצוב מחדש של המרחב. סיבות אלו הופכות את הבטון החשוף להרבה יותר מחומר גלם דקורטיבי או יעיל. הן הופכות אותו לאלמנט עיצובי ואסתטי.

זקוקים ליעוץ? צרו אתנו קשר ונשמח לעזור!
התקשרו: 050-6521263 
או מלאו פרטיכם בטופס באתר.