מאמרים אחרונים:

שולחנות מעוצבים עם בטון מוחלק

שולחנות מעוצבים עם בטון מוחלק

סלון הוא המקום החשוב ביותר בבית של כל אחד מאיתנו. מדובר ממש על 'הלב הפועם'. בניגוד לחדרי השינה, אשר כל אחד מהם הוא סוג של 'ממלכה', כאשר העיצוב מותאם לדייר המתגורר בחדר הספציפי הזה, הרי שכאשר אנחנו מדברים על עיצוב הסלון, אנחנו מדברים על עיצוב של המרחב המשותף לכולם. סלון הוא מונח רחב. יש מי שמפרידים בין הסלון ובין פינת האוכל ויש מי שרואים בסלון חיבור של כל החללים המשותפים של הבית, למעט המטבח.

במאמר הבא נדבר על החיבור בין שולחנות האוכל ובין הטרנד של השנים האחרונות, ריצוף עם בטון מוחלק.

על היתרונות של בטון מוחלק

כאמור, בשנים האחרונות אפשר לראות טרנד הולך ומתגבר של שימוש בחומרי גלם 'תעשייתיים', לעיצוב. לא רק של בתי עסק וכיוצא באלו, אלא גם, של המרחב הביתי. בטון מוחלק הוא קודם כל, חומר גלם לא יקר ועמיד מפני שחיקה. זו גם הסיבה לכך שחומר הגלם האמור הוא חלק אינטגרלי מענף הבניה לאורך השנים האחרונות ללא כל שינוי דרמטי במישור הזה. מהצד השני, בטון מוחלק לא רק שהוא חומר איתו אפשר להגיע לאסתטיקה מושלמת וליצירות אומנות של ממש, כאן ההמלצה שלנו היא לא רק להקשיב למילים שלנו אלא ממש לחפש תמונות להשראה באתר וברחבי הרשת. אלא, בטון מוחלק נחשב לחומר ידידותי עבור מי שרוצים לרצף את הבית עם חומר שלא יוצר סדקים. מי שסובלים ממוגבלות פיזית למשל, יודעים היטב כי דווקא בטון מוחלק יכול לאפשר תנועה חלקה יותר ונוחה יותר, בין החדרים, במידה ואתם נעזרים בהליכון או בכיסא, כדי לנוע בחופשיות ברחבי הבית.

כאמור, השימוש בבטון מוחלק הוא טרנד בעיקר בגלל היתרונות האסתטיים שלו. הוא נותן תחושה של מראה 'אורבני', 'צעיר', 'מודרני'. בטון מוחלק אפשר אפילו לצבוע ולהגיע לתוצאות יוצאות דופן, כאמור, יצירות אומנות של ממש.

איך בוחרים את השולחן האולטימטיבי לסלון מהסוג הזה

אם אנחנו מדברים על הקהל הישראלי, הרי שאנחנו לא יכולים שלא להזכיר את התפקיד של שולחן האוכל בסלון. ישראלים אוהבים לאכול, אוהבים לארח ומשפחתיות, היא אלמנט בלתי נפרד מהחיים של כל אחד ואחת מאיתנו. העולם של שולחנות האוכל הוא עולם רחב מאוד. אפשר למצוא אינספור פריטים במגוון רחב של עיצובים ותצורות שונות. שולחנות אוכל במגוון צבעים, הם מצד אחד ברכה והזדמנות למצוא את הפריט המושלם עבורינו, מהצד השני, המבחר בהחלט עלול לבלבל. כדי לעזור לכם לעשות קצת סדר, יש לנו רשימת שאלות שתעזור לכם לבחור נכון:

  1. נסו להסתכל על פלטת הצבעים של החלל ולבחור את השולחן המתאים: אם הטענה היא כי אתם יכולים לבחור שולחנות אוכל במגוון צבעים, הרי שהדבר הראשון לעשות הוא להגדיר את פלטת הצבעים בה נשתמש לעיצוב החלל. למשל, אם אתם רוצים לשמור על עיצוב בגוונים חמימים יותר, הדבר הנכון לעשות הוא לבחור שולחן בגוונים צהובים, כתומים, חומים וכיוצא באלו. לעומת זאת, אם אתם דווקא רוצים ללכת לפלטה של צבעים קרים, הרי שכחולים, ירוקים ואפילו סגולים, יהיו גוונים רלוונטים במקרה הזה.
  2. הפרופורציות של החדר: צבע לא עומד לבדו, אלא, תמיד אנחנו צריכים לשאול אילו פריטים בולטים לעין בתוך החלל. אם השולחן תופס הרבה מקום בחדר, יכול להיות שכדאי לבחור בגוון סולידי יותר. לעומת זאת, אם שולחן האוכל הוא עוד אלמנט המוצב במרחב, אז אפשר ללכת לבחירה של שולחן אוכל בגוונים 'סוערים'.

התבוננו בתמונות כדי לקבל השראה וכיוון

בסוף, עיצוב הבית שלכם חייב להיות במסגרת הטעם שלכם. הרי מי שעתידים לחיות בבית הזה, אלו רק אתם. לכן, קחו את הזמן. התבוננו באפשרויות העומדות על הפרק ונסו לדמיין את האלמנטים משתלבים ביחד, לכדי תמונה מושלמת.