מאמרים אחרונים:

בטון דקורטיבי: תשכחו כל מה שידעתם על בטון

decorative-concrete-2

אם גם אתם חושבים על בטון בתור חומר גלם רגיל ומשעמם המשמש בעיקר לבניית תשתיות ויסודות, כדאי שתכירו את המונח "בטון דקורטיבי". כל בטון מודרני מורכב מתערובת של צמנט, חול, חצץ ומים אך רק באמצעות הייחודיות של בטון דקורטיבי ניתן גם להשיג יתרונות אסתטיים. 

בבטון כזה הדגש הוא לא רק על העמידות והחוזק. התפקיד של הבטון הוא להשתלב בחלל הפנים והחוץ, להביא לידי ביטוי את היתרונות המוכרים ולספק עבורם ערך מוסף. בטון דקורטיבי מתאים ביותר לדרישות של הלקוחות החדשים בעידן המודרני והשימוש בו נטול פשרות או ויתורים. במילים אחרות, בטון דקורטיבי מוכיח כי באמצעות השקעה של תקציב מינימאלי ניתן להשיג פתרונות חיפוי, קירוי ובנייה ברמה גבוהה ובמראה מרשים.

בטון דקורטיבי הוא "החלום הרטוב" של מעצבי פנים ואדריכלים. באמצעות הטכנולוגיה המשמשת פיתוח וייצור רצפות בטון מעוצבות ניתן לבטא את התפיסה המהפכנית של ריצוף חללים פנימיים. במקום לוותר על אסתטיקה לטובת עמידות או להחליף כל שנה את אריחי הקרמיקה השבורים, בטון דקורטיבי מרכז את כל היתרונות תחת קורת גג אחת. אך כיצד מיישמים פתרונות בטון דקורטיבי והאם יש צורך בהחלפת הרצפה על מנת ליהנות מהיתרונות שלו?

מדריך לשימוש נכון ברצפות בטון דקורטיביות

חיפוי בטון דקורטיבי מתאים גם עבור קירות וגם על גבי הרצפה – כריצוף דקורטיבי. את הרצפה מניחים בדרך כלל על גבי תשתית קיימת. התהליך הוא נוח ומהיר ואינו מלווה בנזקים למבנה או לתשתית. בטון דקורטיבי הוא חומר פולימרי המבוסס צמנט ולכן הוא מתאים ליציקה על גבי מגוון תשתיות: משטחי בטון, אריחים, מוזאיקה, שיש, גרניט ועוד. בטון דקורטיבי מכסה את המשטח כולו ואף מתפלס תוך זמן קצר וללא מאמץ. הוא יוצר רצפה אחידה, מישורית ונטולת תפרים בעובי של מספר מילימטרים בודדים בלבד. התהליך של הנחת רצפת בטון דקורטיבית אורך בערך 2 ימי עבודה, כולל הוספת ציפוי בשכבת מגן. 24 שעות לאחר הציפוי האחרון כבר ניתן לדרוך על הרצפה ולהשתמש בה באופן רגיל לחלוטין.

הסוד הגדול של בטון דקורטיבי הוא מגוון האפשרויות הטמונות בו. בניגוד לחומרי גלם אחרים המגבילים את האדריכלים, את הקבלנים ואת מעצבי הפנים מסיבות שונות, בטון דקורטיבי רק מרחיב את האפשרויות ומצית את הדמיון. ניתן להשתמש בו על מנת לתת אופי לרצפה ולהפוך אותה לחלק אינטגרלי מהחלל, מהריהוט או מחיפוי הקירות. בטון דקורטיבי משלב צבע וצורה והוא מיוצר מראש בהתאם לדרישות אישיות של הלקוח. יש כאלה הבוחרים בטון עוצמתי ותעשייתי העונה על דרישות סגנון העיצוב המודרני עם חשיפה מרבית, בעוד אחרים מחפשים אחר ערבולים מעודנים וגוונים שקטים. מעבר לכך, את השימוש הנרחב בבטון דקורטיבי אפשר למצוא בבנייני משרדים, חדרי שינה של ילדים, מטבחים ועוד.

היתרונות של בטון דקורטיבי

האמור לעיל לא מספיק על מנת להדגיש את היתרונות של בטון דקורטיבי בהשוואה לחומרים אחרים. הנושא של עמידות מובן מאליו בעת שימוש בחומרים המבוססים על בטון, אך יש יתרונות נוספים שכדאי להכיר. בטון דקורטיבי קל לניקוי ולתחזוקה והוא אינו מושפע גם מרטיבות או מנזקים חיצוניים. הוא אידיאלי באולמות תצוגה, מפעלים ומחסנים בהם ישנה תנועה ערה, אך הוא מתאים לא פחות עבור בתים פרטיים ושקטים. גם באיזורים ציבוריים ניתן לראות ביקוש נרחב עבור בטון דקורטיבי ומרשים.

כל אחד יכול ליהנות מפתרונות עיצוב מודרניים במידה והוא יודע מה לחפש ולכן בטון דקורטיבי מציב סטנדרטים חדשים בתחום הבנייה.

זקוקים ליעוץ? יש לכם שאלות? אנחנו לרשותכם!
התקשרו 050-6521263 א :ו פנו אלינו בעזרת הטופס ונחזור אליכם בהקדם.