מאמרים אחרונים:

לוחות בטון

concrete-slabs-1

קבלנים ואנשי מקצוע בתחום הבנייה עושים שימוש נרחב בלוחות בטון. לצד לוחות בטון חשופים המותקנים עם ברגים משוקעים, יש גם לוחות מחורצים לפי הזמנה. בטון הוא אחד מחומרי הגלם הפופולאריים והנפוצים ביותר בעולם, בין היתר בשל האופן בו הוא שומר על התכונות המקוריות שלו.

בתוך קיר בטון חשוף אפשר למצוא לעיתים קרובות לוחות עם חורים, בעוד במקרים רבים משתמשים בלוחות מן הסוג הזה לטובת עיצוב רהיטי פנים וחוץ. העבודה עם לוחות היא פשוטה ויעילה והם עמידים בפני נזקים.

כדאי להתרשם מהשימושים השונים של לוחות בטון באמצעות חלוקה לקטגוריות עבודה. בקטגוריה של קירות חוץ השימוש העיקרי הוא בלוחות בטון המהווים תשתית מעולה לציפוי שליכט אקרילי גמיש. הלוחות מספקים מראה חלק עבור מבנים עד 3 קומות, הם מצוינים עבור חידוש חזיתות של בתים קיימים ובמקרים רבים משמשים ליצירת תוספות בניה על גגות. מנגד, בקטגוריה של תקרות חיצוניות או ארגזי רוח נהוג להשתמש בלוחות כדי לבחור את המראה הרצוי.

מה מאפיין לוחות בטון איכותיים?

לוחות בטון מתקדמים מסוגם מציעים עמידות יוצאת דופן גם בתנאים לא רגילים כמו בישראל. הלוחות מתאימים למבנים רבים, הם מותקנים עם מרווחים של 1 ס"מ בלבד בין לוח ללוח ועליהם ניתן להטמיע גימור צבע. בעת שימוש בלוחות בטון לצורך יציקת רצפות חיצוניות או רצפות פנימיותניתן להבטיח התקנה יבשה המתאימה עבור דקים. מעבר לכך, השימוש בלוחות מסוימות עבור רצפות פנימיות וחיצוניות נפוץ במרפסות, גגות קלים וכמובן קירות. זהו תחליף יעיל עבור יציקות הבטון המסורתיות וגם המחיר שלהם הופך אותם למוצר מבוקש.

עוד קטגוריה שלא ניתן להתעלם ממנה בהקשר של שימושי לוחות בטון כוללת קירות ומחיצות פנים או חדרים רטובים. כאן מדובר על לוחות חסונים ועמידים. הם מהווים בסיס מצוין עבור הדבקת אריחים ופותחים שלל אפשרויות דקורטיביות ללקוחות במגזר הפרטי והעסקי. ההתקנה של הלוחות יבשה לחלוטין והשימוש העיקרי שלהם בחדרים רטובים נפוץ גם בבתי מלון.

כיצד נקבע המחיר של לוחות בטון?

כל השימושים השונים בלוחות בטון מוכיחים כי מדובר על חומר גלם נפוץ ויעיל בענף הבנייה או התעשייה. לוחות בטון לחיפוי יכולים לחזור בחיסכון בעלויות, אולם גם העלות המקורית שלהם אינה גבוהה. לוח בטון נמכר ישירות עבור קבלנים בעלויות משתלמות מאוד. לוחות בטון לחיפוי מתאימים עבור בתים פרטיים, בניינים וגם מפעלים או מחסנים. השימושים העיקריים בלוחות בטון לטובת קירות ומחיצות פנים, חדרים רטובים, תקרות חוץ ופנים וארגזי רוח נשענים על מספר קריטריונים כלכליים.

הגורם הראשון המשפיע על המחיר של לוחות בטון מכל סוג הוא כמובן העובי. את העובי מודדים במ"מ, כאשר לאחר מכן נדרשת התחשבות באורך, ברוחב ובשטח הלוח. הגורם האחרים המשפיעים על המחיר הם משקל של מ"ר ומשקל לוח בודד. באמצעות השוואה בין לוחות בטון ניתן להשיג מחירים זולים וליהנות ממבצעים אטרקטיביים. חלק מהקבלנים מבצעים את ההשוואה על בסיס מחיר לוח בלבד, בעוד אחרים מעדיפים לבדוק מחיר למ"ר. הדבר החשוב הוא לבחור לוחות המתאימים עבור הפרויקט וכך לנצל את השימושים שלהם על הצד הטוב ביותר.

לוחות בטון מחוספס ובטון מוחלק מלווים את ענף הבנייה והתעשייה כבר שנים רבות וסביר להניח כי הם ימשיכו להוביל פרויקטים בכל רחבי העולם. הבטון מוכיח את עצמו בתנאים לא שגרתיים ובאמצעות לוחות ייעודיים הוא נהנה מגמישות רבה. השימוש בבטון תלוי בצרכים המוגדרים מראש והוא בכל מקרה מהווה חלק חשוב בתהליך הבנייה והחיזוק.

זקוקים ליעוץ? נשמח לעמוד לרשותכם!
התקשרו: 050-6521263  או פנו אלינו בעזרת הטופס באתר ונחזור אליכם במהרה.