מאמרים אחרונים:

רצפות בטון

בטון מוחלק לבן

שינויים רבים עברו על עולם העיצוב והסטיילינג במהלך העשורים האחרונים. אם תכנסו לבית שהיה נחשב מעוצב ברמה גבוהה רק לפני עשר או עשרים שנה, תשימו לב מיד עד כמה העולם השתנה והתפתח בתחום העיצוב. בין היתר, ישנם דברים שבעבר כמעט ולא היו משתמשים בהם, וכיום הפכו להיות פופולריים מאוד.

השימוש באמצעות רצפות בטון הוא דוגמא טובה לכך – בעבר השימוש עם בטון עבור ריצוף היה נחשב למשהו שמשתמשים בו אך ורק למקומות שלא משקיעים בעיצוב שלהם כמו רצפה של מפעלים, חניונים או כל מקום אחר שאין בו משמעות לעיצוב, כיום לעומת זאת, רצפות בטון הם חלק בלתי נפרד מעולם העיצוב, ומשתמשים בסוגים שונים של בטון על מנת לרצף בתים ומקומות אחרים.

למה בכלל להשתמש דווקא עם רצפות בטון?

הסיבה הראשונה והעיקרית בגללה רצפות בטון הפכו להיות פופולריות כל כך, היא העובדה שכיום עושים מהבטון ריצוף מרהיב שמשדרג את מראה החלל והופך אותו ליוקרתי וחדשני יותר.

אחת האפשרויות היא למשל ביצוע של ריצוף בטון מוחלק – ריצוף שהופך את הרצפה למעין משטח חלק ללא סימני חלוקה, מה שמשתלב בצורה מהממת עם סוגים שונים של עיצוב.

עם זאת, העיצוב הוא לא הסיבה היחידה לשימוש עם רצפות בטון, למעשה – בטון אחד החומרים החזקים והעמידים ביותר, ויישום של ריצוף בטון מבטיח רצפה חזקה ועמידה במיוחד, שלא נשברת במהרה.

ריצוף בטון

האם כדאי ליישם רצפות בטון בבית?

אם אתם אוהבים את המראה של הבטון ורוצים רצפה חזקה ועמידה, הבחירה בריצוף בטון יכולה להיות הבחירה הטבעית עבורכם.

עם זאת, כדאי לדעת כי כאשר מדובר על רצפת בטון, בעיה כלשהי הדורשת את פירוק הריצוף, כמו למשל בעיה בצנרת שנמצאת מתחת לרצפה הדורשת תיקון, תאלץ אתכם לשבור חלק ניכר מן הבטון, כאשר מה שקורה הוא, שגם כאשר הריצוף חוזר למקומו הוא לא בטוח יראה כמו שהיה נראה בהתחלה.

עם זאת, לבעיה זו יש כיום פתרון יחסית מוצלח, והוא שימוש באמצעות צינורות עיוורים אותם מניחים טרם היציקה – כך שבמקרה בו מתרחשת תקלה במערכת המים או החשמל שנמצאת תחת הבטון, פשוט משחילים כבלים או צינורות חדשים במקום הישנים, מחברים בקצוות את חיבור הכניסה והיציאה, ואין צורך לפרק את הבטון כלל.

אמנם, ישנו חיסון נוסף ברצפת בטון והוא שבמקרים מסוימים נוצרים סדקים בריצוף אשר אופייניים לבטון, אותם לא ניתן לתקן מבלי להחליף את הריצוף לחלוטין.