מאמרים אחרונים:

כל מה שצריך לדעת על סילר לבטון

סילר לבטון

מריחת סילר בטון היא חלק חשוב בכל הנוגע לעיבוד משטחי בטון. הוא נועד לסייע בהגנה על ריצוף או משטחי עבודה במרחבים השונים בבית, באמצעותו מתקבלת מעין שכבת הגנה המרחיקה את המים והלכלוך שעשויים לפגוע בטיבם. עם תחזוקה נכונה, ניתן לשמור על המראה והאיכות של אלו לאורך שנים. במאמר זה נדון בשימושים השונים של סילר לבטון, ביתרונות השימוש בו ובסוגים השונים הקיימים.

מהו סילר לבטון?

סילר לבטון נועד לאטום משטחי בטון בכדי להגן עליהם מפני בלאי, רטיבות, לכלוך ועובש. הוא פועל כמחסום מפני מים, כימיקלים וקרני UV אשר עלולים לגרום למשטח נזק לאורך זמן. האיטום יוצר משטח חלק, עמיד בפני כתמים אותו קל מאוד לנקות. ישנם סוגים שונים של סילרים, חלקם מבוססים על אקריל אותו מדללים במים וחלקם מבוססים על סולבנט אותו מדללים בטרפנטין. אלו שומרים על המראה הטבעי והמקורי של משטח הבטון או מעניקים לו מראה מבריק. בחירת הסילר המתאים להגנה על משטח הבטון מתחילה בהבנת צרכי הפרויקט הספציפי ורק לאחר מכן, ניתן להתאים לו את הנוסחא העונה בצורה הטובה ביותר על הצרכים הללו.

איך משתמשים בסילר לבטון?

סילר לבטון מספק כאמור, דרך מצוינת להגן על משטחי הבטון מפני פגעי מזג האוויר ולהאריך את חייהם. אם אתם מתכננים למרוח את הסילר בכוחות עצמכם, זה בהחלט אפשרי אך נדרש ייעוץ עם איש מקצוע מומחה באיטום משטחי בטון, אשר יסייע לכם לבחור סילר לבטון המתאים לצרכים הספציפיים. אנו בחברת אנ.טי.אס.איי עוסקים בייעוץ, בהתאמה, ליווי והדרכה בכל הנוגע לפתרונות יעילים ומתאימים לצרכים של לקוחותינו, כך שניתן בהחלט ליצור קשר ולקבל ייעוץ מקצועי.

לאחר קבלת כל המידע הרלוונטי בנוגע לבחירת החומרים המתאימים לציפוי שכבת הבטון, יש לוודא שיש בידכם את כל החומרים הדרושים בהישג יד. תזדקקו לסילר עצמו, למברשת או רולר, כפפות וציוד בטיחות. בשלב זה, יש לקרוא היטב את הוראות היצרן בכל הנוגע לנקיטת אמצעי זהירות, כמות החומר ומספר השכבות הנדרשות. יש צורך בניקוי יסודי של המשטח המיועד והכנת האזור לצביעה כך שלא יכתים אזורים אחרים סביבו. בצעו מריחה סביב אזור מצומצם ובחנו את התוצאה המתקבלת, רק אז המשיכו לצביעה של המשטח כולו. בשלב זה, ניתן לחזור להוראות היצרן בכל הנוגע  לזמני הייבוש ומריחת שכבות נוספות לאחר מכן.

מה קורה אם משתמשים בסילר לא מתאים ואיך ניתן להתמודד עם זה?

אם השתמשת בסילר שלא מתאים למשטח הבטון, אל דאגה – ניתן לתקן את הבעיה. יש לפעול במהירות המרבית על מנת למזער נזקים אפשריים ולהשתמש בציוד מגן בזמן העבודה. דרך הפעולה הטובה ביותר תהיה להסיר את הסילר ואז לאטום את המשטח מחדש באמצעות שימוש בחומר מתאים יותר. הדבר עשוי לדרוש שיוף וליטוש של השטח או הסרתו באמצעות כימיקלים המיועדים לכך, אך במרבית המקרים מדובר במצב הפיך.

כמה עולה סילר לבטון?

מחיר החומר משתנה בהתאם לגודל השטח אותו יש למגן. כלומר, איטום גג גדול, יצריך שימוש בכמות חומר גדולה יותר. יש לקחת בחשבון עלויות של העבודה עצמה באם תחליטו להשתמש בשרותיו של איש מקצוע וכן, יש להתחשב בעלויות המוצרים הנלווים כמו מברשות, כפפות ועוד. למרות העלויות המשתנות, רוב הצרכנים מסכימים שקניית סילר לבטון שווה כל אגורה שכן השימוש בו מבטיח את תקינותו של המשטח לאורך זמן.