מאמרים אחרונים:

חדש! בטון פולימרי בגוונים שונים בעובי 3 מילימטר עד 4 ס״מ

בטון פולימרי

הבטון הפולימרי הופך להיות פופולרי יותר ויותר בעולם הבנייה בשנים האחרונות. למי שלא יודע, מדובר על סוג מיוחד של בטון שאליו מוסיפים במהלך תהליך הייצור פולימר בתור חומר מקשר אשר הופך אותו לבטון עם יתרונות שאין לבטון רגיל.

למעשה, למרות שמקובל לחשוב כי בטון פולימרי יקר בהרבה מאשר בטון מוחלק רגיל, כדאי לדעת כי בשנים האחרונות המחיר שלו יורד כל הזמן בזכות התפתחות הטכנולוגיה וסיבות אחרות נוספות אשר גרמו להפחתת עלויות הייצור שלו, ועל כן השימוש בו הופך להיות משתלם יותר ויותר.

ואכן, נוכל לראות שישנם מקומות רבים אשר בוחרים להשתמש דווקא עם בטון פולימרי עבור מגוון רחב של מטרות.

למה כדאי להשתמש דווקא עם בטון פולימרי?

לשימוש עם בטון פולימרי יש כמה וכמה יתרונות על פני שימוש עם בטון רגיל. בין היתר:

  • חוזקה ועמידות – הבטון הפולימרי עמיד וחזק במיוחד ויכול להחזיק מעמד היטב למשך שנים רבות ללא בלאי או נזקים אחרים. למעשה, החוזק שלו מאפשר להשתמש בו גם עבור יישומים הנחשבים כבדים כמו ריצוף תעשייתי, חניונים, גשרים ועוד. כמו כן, במקרה של פגיעה בבטון הפולימרי ניתן לבצע עבודת שיקום בצורה קלה יחסית, על ידי תערובת מיוחדת המתאימה לשיקום המראה של הבטון.
  • יופי ואסתטיקה – העובדה שניתן להשיג בטון פולימרי במגוון רחב של גוונים כמו: שחור, לבן, אפור, כחול ועוד, גורמת לכך שמעצבי פנים ואדריכלים אוהבים להשתמש עם הבטון הפולימרי בהרבה מאוד מקומות שבהם הם רוצים להגיע אל התוצאה המושלמת מהפן העיצובי.
  • איכות הסביבה – בטון פולימרי נחשב לחומר ידידותי לסביבה בזכות העובדה שניתן לייצר אותו עם פחות אנרגיה ומשאבים מאשר האנרגיה והמשאבים הנדרשים עבור ייצור של בטון רגיל. כמו כן ניתן לפרק אותו ולהתקין אותו במקום אחר כאשר אין בו עוד צורך או למחזר אותו.

האם ישנם מוצרים נלווים לבטון פולימרי?

ניתן להשיג מגוון מוצרים נלווים לבטון פולימרי אצל חנויות המתמחות באספקה של ציוד בנייה. למעשה, העובדה שהבטון הפולימרי צובר תאוצה רבה והופך להיות פופולרי יותר ויותר גורמת לכך שניתן למצוא כל הזמן מוצרים נלווים נוספים עבור בטון פולימרי.

ממה עשוי בטון פולימרי וכיצד מייצרים אותו?

בטון פולימרי עשוי מהחומרים הרגילים שמהם עשוי בטון רגיל, אך עם תוספת של שרף פולימרי בתור חומר מקשר. בטון פולימרי מורכב גם מסלעים מסוג אבני גיר, קוורץ, גרניט, סיליקה ועוד. התערובת חייבת להיות מאיכות טובה ונקייה מאבק או פסולת אחרת, בכדי שהחומר המקשר יעשה את עבודתו כמו שצריך. תהליך הייצור של הבטון הפולימרי דומה לייצור של בטון רגיל כאשר אל התערובת נוספים החומרים הנדרשים בכדי להפוך את הבטון להיות בטון פולימרי.

מהו המחיר של בטון פולימרי?

מחירו של בטון פולימרי משתנה מאוד בין הסוגים השונים הקיימים. למעשה, טווח המחירים של בטון פולימרי גבוה יותר מאשר זה של בטון רגיל, אך עדיין היתרונות הרבים שלו הופכים אותו להיות משתלם בהרבה מאוד מן המקרים.

ואכן, ניתן לראות כי מקומות רבים בוחרים להשתמש עם בטון פולימרי עבור מגוון רחב של מטרות, ובהם: שדות תעופה, פארקים, מדרכות, מפעלים, כבישים מהירים, גשרים ועוד.

למעשה, החיסרון העיקרי של בטון פולימרי לעומת בטון רגיל מלבד הנושא של המחיר הוא העובדה שמדובר על בטון דליק יותר מאשר בטון רגיל, אך עדיין בהתחשב בכלל הנתונים ואם משקללים את היתרונות הרבים אל מול החיסרון הזה אין ספק שהרבה מאוד מקרים השימוש עם בטון פולימרי היא האפשרות המשתלמת ביותר.

האם התקנת בטון פולימרי נחשבת למורכבת יותר?

התקנת בטון פולימרי היא פעולה שמבצעים אנשי מקצוע המתעסקים בעולם הבניה, אשר יודעים לעשות אותה בצורה הטובה ביותר. למעשה, התקנה של בטון פולימרי אינה מורכבת יותר מאשר התקנת בטון רגיל.

גם התחזוקה של הבטון הפולימרי היא פשוטה וקלה, כאשר במרבית המקרים יהיה אפשר לנקות אותו באמצעו טאטוא וניגוב קל.

עם זאת, במקרה של לכלוך רציני או כתם קשה על גבי הבטון כדאי מאוד לשים לב שלא להשתמש עם כימיקלים קשים אשר עלולים לפגוע בבטון הפולימרי כמו אקונומיקה, אלא בחומרי ניקוי עדינים יותר או כאלה המיועדים במיוחד עבור ניקוי של בטון פולימרי.