מאמרים אחרונים:

בטון דקורטיבי – הלהיט החדש בעולם הבנייה

בטון דקורטיבי – הלהיט החדש בעולם הבנייה

הבטון הדקורטיבי ללא ספק שינה את כללי המשחק בעולם הבנייה. בעוד שלפני כמה שנים השימוש עם בטון היה בעיקר עבור דברים שלא רואים, או במקומות בהם האסתטיקה לא הייתה חשובה כמו בבניינים או במפעלים, כיום השימוש עם בטון דקורטיבי התרחב גם עבור דברים שרואים כמו רצפה, חיפויי קירות ועוד.

לא מדובר רק על מקומות בודדים אלא בהרבה מאוד מקומות גם יוקרתיים כמו בתי מלון, וילות פרטיות וכדומה ניתן לראות שימוש רב עם בטון.

בטון דקורטיבי הוא למעשה בטון מוחלק רגיל, אשר אליו מוסיפים חומרים מיוחדים שהופכים אותו לנוח לעיצוב והחלקה, מה שמאפשר ליצור ממנו מגוון רחב של עיצובים.

למה כדאי להשתמש דווקא עם בטון דקורטיבי?

בטון דקורטיבי הוא חומר מעולה עבור מגוון רחב מאוד של עיצובים. היכולת שלו להחזיק מעמד לאורך זמן ללא בלאי או נזקים יחד עם החוזק הרב שלו גורמים לו להיות הבחירה הראשונה של אדריכלים ומעצבים עבור מגוון רחב של מקומות.

למעשה, רצפת בטון העשויה מבטון דקורטיבי היא ההמלצה של מעצבים מכל רחבי העולם כמעט עבור כל מקום שניתן ליישם אותה.

האם ישנם מוצרים נלווים לבטון דקורטיבי?

אם אתם מחפשים מוצרים נלווים עבור בטון דקורטיבי, תוכלו למצוא אותם בחנויות חומרי הבנייה. מגוון המוצרים הנלווים מאפשר ליצור מן הבטון דברים מיוחדים ולבצע עם הבטון יצירות מושלמות שאנשים לא יוכלו להאמין שנוצרו אך ורק באמצעות בטון וללא שימוש עם חומרים אחרים אשר היו החומרים שבהם השתמשו בעבר בכדי ליצור דברים מעוצבים.

ממה עשוי בטון דקורטיבי וכיצד מייצרים אותו?

בטון דקורטיבי מיוצר בתהליך דומה לתהליך הייצור של בטון רגיל, על ידי ערבוב של כמה חומרים כמו צמנט, חצץ, חול ומים.

עם זאת, בכדי להפוך את הבטון מבטון רגיל שלא ניתן ליישם ממנו מראה אסתטי, לבטון דקורטיבי שניתן לעצב אותו בצורה נוחה יש צורך להוסיף חומרים כאלה ואחרים לתערובות, אשר הופכים אותה לנוחה לשימוש.

מהו המחיר של בטון דקורטיבי?

מטבע הדברים, מחירו של הבטון הדקורטיבי הוא גבוה יותר מאשר המחיר של בטון רגיל מאחר ויש צורך להוסיף חומרים נוספים בכדי לייצור אותו.

עם זאת, ישנם לא מעט מקומות ודברים שאי אפשר לייצר באמצעות בטון רגיל כמו למשל רצפה, אשר עבורה חייבים להשתמש עם בטון דקורטיבי שבו יש תוספות המאפשרות החלקה יפה שלו לרצפה נאה ומבריקה.

המחיר של ריצוף באמצעות בטון דקורטיבי הוא כ – 300 עד 500 ₪ למטר רבוע, והרבה מאוד מעצבי פנים ואדריכלים משתמשים בו עבור ריצוף בתים ללא סימני חלוקה כמו הסימנים שיש ברצפה העשויה ממרצפות, וגם עבור ריצוף חוץ של גינות וחצרות.

בסופו של דבר, מדובר על רצפה חזקה ועמידה, אשר השימוש בה מבטיח שלא כל נפילה של חפץ כבד תגרום לנזק שיהיה יקר לתקן אותו.

עם זאת, החיסרון של רצפה העשויה מבטון דקורטיבי היא העובדה שבמקרה של פיצוץ בצנרת או כל אירוע אחר אשר ברצפה רגילה ניתן להסתפק עם הרמה של כמה מרצפות, במקרה של רצפה העשויה מבטון דקורטיבי יש צורך לבצע שבירה רצינית של הבטון, שעולה יותר כסף ולוקחת יותר זמן.

האם התקנת בטון דקורטיבי היא מורכבת?

התקנה של רצפה העשויה מבטון דקורטיבי מתבצעת על ידי מריחת שכבת הבטון על הקרקע. למעשה, יש הבדל בין רצפת מבטון דקורטיבי שאותה מיישמים בחוץ, לבין רצפה מבטון דקורטיבי שאותה מיישמים בתוך הבית.

כאשר מדובר על רצפה בתוך הבית אין צורך בשימוש עם מכשירים כאלה ואחרים על מנת ליישר את הרצפה, לעומת זאת כאשר מדובר על ריצוף עם בטון דקורטיבי בחוץ יש צורך להשתמש עם מכשירים כמו משאבה ליישור הקרקע, והוספה של חצץ.

בשני המקרים יש צורך לפרוס לאחר מכן רשתות ברזל שאותם צריך להדק היטב בכדי למנוע מהריצוף לזוז וליצור סדקים. השלב הבא הוא המריחה של שכבת הבטון.

אם רוצים לבצע סימני חלוקה על הרצפה או כל צורה אחרת שתיצור מראה מעניין יותר לרצפה, צריך לחכות מעט לייבוש חלקי של הבטון, ורק לאחר מכן לבצע את סימני החלוקה. לאחר ביצוע הסימנים מחכים לייבוש מלא ושוכבים חומרים מיוחדים שנותנים לרצפה מראה מבריק וחלק.