מאמרים אחרונים:

איך לעבור את תקופת השיפוץ בשלום

איך לעבור את תקופת השיפוץ בשלום

לפעמים, כדי להגיע אל היעד, עלינו לעבור מסע מפרך ומתיש, הדורש מאיתנו סבלנות, בזמן תהליך שיפוץ. הרי אין מי שלא רוצה לחדש משהו בבית, לצבוע את הקירות ולשנות את הריצוף. אם זאת, הרי שעל מנת להשיג את התוצאות הנדרשות, עלינו לבחור ספקים מתאימים, להוציא לא מעט כסף, להתמודד עם לכלוך, רעש וחוסר נעימות, לפרק זמן כזה או אחר. במאמר הבא נדבר על הטיפים הטובים ביותר שיאפשרו לכם לנשום עמוק ולצלוח את תהליך השיפוץ, בצורה טובה ובנחת. רוצים לשמוע עוד? המאמר הזה הוא עבורכם.

לבחור את הספקים הנכונים בקפידה

אם לדוגמא, כחלק מתהליך השיפוץ אתם מעוניינים להניח בטון מוחלק בחצר או אפילו בתוך הבית, הרי שמטבע הדברים, מדובר על אתגר משמעותי. למרות שאין ספק כי בטון מוחלק הוא פתרון מעולה, כזה שיתן מראה אסתטי וגם יחזיק לאורך זמן מפני שחיקה, בסופו של דבר, אנחנו מדברים על שינוי של הריצוף, או אם נרצה להגיד את הדברים באופן פשוט, אם מחליפים ריצוף, לא יהיה לכם מקום להניח בו את כף הרגל שלכם לפרק זמן מסוים, בוודאות. אז איך בכל זאת אתם יכולים ליהנות מתוצאה מצויינת ועדיין, 'לשרוד את התהליך'? יש לנו כמה טיפים:

  1. לבחור את הספק הנכון: כלומר, לבחור במי שיודע לעשות את העבודה ויכול לתת לכם את התוצאה לה אתם מקווים. שכן אתם לא מתכוונים לעבור את כל זה בלי ליהנות מהתוצאה בסוף נכון? לבחור את הספק הנכון זה גם לבחור במי שיכול לעמוד בלוח הזמנים ולמזער את משך הזמן המאתגר, עד כמה שניתן.
  2. להגדיר את היעדים מראש: ככל שנגיע לתהליך השיפוץ מוכנים, כך הכל יקרה בפרק זמן קצר יותר ויתרה מזו, תמיד תדעו מה קורה כעת. אין דבר פחות מומלץ מאשר לנסות לשנות את התכנית תוך כדי תנועה. במקרה הזה, לא רק שהתהליך ייארח זמן ארוך יותר מהמתוכנן, אלא, אתם לא תמיד תוכלו להיות בטוחים כי תקבלו את התוצאה לה אתם מקווים בסופו של דבר.
  3. להגדיר את מסגרת התקציב מראש: גם הנקודה הזו קשורה לשאלת התכנון. ככל שתהיו מודעים לפרטי התהליך ותדעו כמה כסף אתם מתכוונים להוציא תוך שאתם שומרים קצת כסף בצד ליתר ביטחון, כך תהיה לכם יותר וודאות ותוכלו להיכנס למסע הזה בראש שקט.

לשמור על החפצים שלכם במקום בטוח

אתם מכירים את האנשים הללו? אלו שאפילו לארוז לטיסה לחוץ לארץ זה אתגר עבורם? שלא נדבר על אריזת פריטים וחפצים במטרה להגן עליהם ולהעביר אותם לחדר אחר, בזמן השיפוץ. אחת הדרכים לצלוח את המשימה בצורה טובה, היא לבחור נכון פתרונות אריזה מתקדמים. לא רק שבאופן הזה, אתם מקבלים את הערכה המושלמת שתאפשר לכם לארוז את הדברים בצורה נוחה, בלי שתיאלצו לאלתר פתרונות מטעם עצמכם כל הזמן, אלא, אם תזמינו לכם ערכה נוחה לעבודה, תהיה לכם סוג של 'מסגרת'. העבודה לא תדרוש מכם 'להמציא את הגלגל', אלא, פשוט להניח את הפריטים בצורה נוחה, כדי שבהמשך, עם תום העבודה, ניתן יהיה להחזיר אותם למקומם.

אל תוותרו על על ציוד שיתן לכם תחושה נוחה יותר

שיפוץ הוא ממילא תהליך מורכב, ארוך, כזה שדורש מכם גמישות ואת היכולת להתמודד עם אינספור גורמים בלתי צפויים. אין שום סיבה לוותר על שום גורם שיהפוך את העבודה שלכם לנוחה יותר. אם אתם צריכים כפפות לטקס נוחות לעבודה, כדי שתוכלו לנקות את הבית משאריות הלכלוך, בלי לפגוע בידיים שלכם, עשו זאת. אם אתם צריכים חומרי ניקוי מסוימים, תרכשו אותם וכן הלאה. אגב, הכלל הזה נכון גם לבחירה של ספקים. ממילא אתם שקועים בתהליך ומשקיעים בו זמן וכסף, הדבר הנכון לעשות הוא לבחור תמיד את הפתרונות המתאימים ביותר עבורכם.